kosarka-prijedor-bratunac (2)Košarkaši „Prijedora“ ostvarili su pobjedu u okviru 7. kola Prve lige Republike Srpske.

Izabranici trenera Palalića ostvarili su novi ovosezonski trijumf, ovaj put na gostovanju u Aleksandrovcu kod OKK „Kozara“ iz Gradiške.

Domaći su mnogo bolje otvorili susret pa su u 8. minuti imali +15 (19:4).

Nakon toga su i Prijedorčani „upalili motore“, smanjivali prednost domaćih, poveli pri kraju treće četvrtine i u 33. minuti imali maksimalnih +10 (48:58).

Potom je uslijedila neizvjesna završnica u kojoj gosti ne ispuštaju teško stečenu prednost i stižu do trijumfa rezultatom 61:65 (21:8, 15:21, 12:23, 13:13).

Na kraju se može reći da je „presudila“ klupa Prijedorčana koja je postigla 36 poena naspram samo 10 koje su postigli rezervni igrači domaćih.

U redovima KK „Prijedor“ vrijedi istaći Zvonara sa 22 poena, novi dabl-dabl učinak Jovičića-17 poena i 11 skokova, te Bogićevića-3 poena, 10 skokova 8 asistencija.

Prijedorčani u sljedećem kolu dočekuju ekipu KK „Drina Birač“.

OKK Kozara: KK Prijedor 61:65 (21:8, 15:21, 12:23, 13:13)