rudar prijedor-borac-kadetiKadeti Rudar-Prijedora i pored činjenice da su u prvom poluvremenu bili ravnopravni, poklekli su protiv Zvijezde Gradačac 1:3(0:0).

Zbunio ih je gol kapitena protivničkog tima Mehmeda Ćeskinovića u 46. minuti, kada iz slobodnog udarca sa oko 25 metara vara „rezervnog“ golmana domaćih Igora Inđića.

Minut kasnije na asistenciju pokretljivog Amera Muratovića, Merim Gibić povećava prednost gostiju, čiji je pritisak potvrdio Edin Hasanbašić u 54.minuti.

Poraz Prijedorčana ublažio je Ajdin Redžić u 69. minuti, potvrdivši potencijal, pošto je iz „slobodnjaka“ sa oko 20 metara poslao loptu u donji desni ugao , takođe „rezerviste“ među stativama Seada Bećirovića.

Učenici Saše Keranovića zadržali su osmu poziciju sa 38 bodova, što je svakako uspjeh, kada se zna da je bio veliki odliv igrača iz ove uzrasne kategorije.

Rudar Prijedor-Zvijezda Gradačac 1:3(0:0)

Gradski stadion Prijedor
Gledalaca: 60
Sudija: Danijel Mandić (Kozarska Dubica) 7,5
Strijelci: Redžić u 69. minuti za Rudar-Prijedor, a Ćeskinović u 46. Gibić u 47. i Hasanbašić u 54. minuti za Zvijezdu Gradačac

RUDAR-PRIJEDOR:
Dragić 7 (od 41.minuta Inđić 6), Kuridža 6 (od 48.minuta Mikić 6,5), Redžić 7, Tica 6 (od 60.minuta Majstorović -), Zolak 6,5, Gavranović 7, Kovačević 6,5, Mišović 7, Stojić 6 (od 60.minuta Krajišnik -), Trkulja 6 (od 45.minuta Mandić 6), Palić 6

ZVIJEZDA GRADAČAC:
Bahor 7 (od 60.minuta Bećirović -), Ćeskinović 7.5. Hevešević 7, Hasanbašić 7 (od 62.minuta Bijelić -), Novalić 6 (od 46.minuta Deledžić 6,5), Suljić 7, Muratović 7,5 (od 65.minuta Đedović -), Zurapović 6,5, Šerbedžić 7, Jahić 6,5

Igrač utakmice: Mehmed Ćeskinović