zrk mira-ekipa-2015-16I u trećem ovosezonskom predstavljanju pred svojim navijačima rukometašice „Mire“ su u prvenstvu Premijer lige BiH ostvarile treću pobjedu.

Prijedorčanke, koje imaju tri gostujuća poraza, u šestom kolu savladale su posljednjeplasiranu ekipu „Zrinjskog“ sa 29:24(16:11).

Gošće su bile ravnopravne do 19.minuta (8:8), a potom izabranice trenera Ljubice Ivetić do odmora prave višak od pet golova razlike, da bi u nastavku u dva navrata imale i po devet golova prednosti (23:14, 41.minuta i 25:16, 48. minuta), pa na kraju stižu do zasluženog trijumfa.

-U kompletnom sastavu Mostarke, koje do sada nisu osvojile nijedan bod, željele su kod nas prvi plijen. Ipak, iako su moje igračice imale dosta oscilacija u igri, psihološki spremne i borbene do kraja ostvarile su pobjedu – rekla je Ivetićeva.
Uz odličnog golmana domaćih Mariju Gligorević,a efikasnošću se istakla Adrijana Damjanović. Ipak, vrijedi u „Miri“ istaći konstantno dobru formu Milice Došen i doprtinos najiskusnije igračice Nevene Lukač, dok su u redovima „plemkinja“ zapažene bile prvi strijelac susreta Ivana Rozić i golman Marija Cvitanović.

Mira: Zrinjski 29:24(16:11)

Sportska dvorana Mladost
Sudije: Mario Primorac i Žarko Hrstić (obojica iz Ljubuškog)
Sedmerci: Mira 8(6), Zrinjski 3(2)
Isključenja: Mira -, Zrinjski 4 minuta

MIRA:
Vukman, Karačić, Kunovac 4, Damjanović 7, Suvajac, Tintor 4, Kararić 2, Dojčinović, D.Mutić, Rosić-1 odbrana, Lukač 6, Sladaković, J.Mutić, Došen 6, Gligorević-14 odbrana + 1 sedmerac
Trener: Ljubica Ivetić

ZRINJSKI:
Rozić 8, Papac 1, Pandža 3, Vučić 3, Drežnjak 3, Miličević, Ivona Knezović 6, Puljić-Vlahić, Cvitanović-11 odbrana + 2 sedmerca, Ivanka Knezović, Leto
Trener: Helena Nožić

mira-zrinjski-jesen-izvjestaj (1) mira-zrinjski-jesen-izvjestaj (2) mira-zrinjski-jesen-izvjestaj (3)