U najvažnijoj utakmici dosadašnjeg toka takmičenja u Prvenstvu BiH, košarkaši Prijedor-Spartaka” poraženi su na gostovanju kod “Slavije” rezultatom 83:73.

Bio je ovo meč 7. kola Lige za opstanak.

Prijedorčanima je trebala pobjeda kojom bi na tabeli sustigli “Slaviju” a ujedno i imali bolji međusobni učinak.

U nekim kalkulacijama odgovarao je i poraz manji od osam koševa razlike, ali…

Domaći su bolje otvorili meč i u prvoj četvrtini stekli +14 (27:13).

Izabranici trenera Palalića uzvraćaju u nastavku pa na poluvrijeme odlaze sa +1 (36:37).

Treći dio utakmice protiče u izjednačenoj igri pa je uoči odlučujućih 10 minuta rezultat 52:53.

Nakon što je Njegovanović postigao tri trojke domaći imaju +7 (66:59) na nešto više od četiri minuta do kraja.

Pri rezultatu 70:64 gosti kradu loptu i kreću u kontranapad gdje ne poentira Bojanić koji potom pravi faul.

Trener Palalić protestuje smatrajući da nad njegovim igračem nije dosuđen prekršaj i dobija tehničku grešku.

Potom aplaudira sudijama i zarađuje drugu, ujedno i isključenje.

Nakon pogođenih slobodnih bacanja i koša iz igre domaći imaju +10 (74:64).

Prijedorčani se ne predaju pa smanjuju na -5 (76:71) ali sudije potom sviraju nesportski faul za goste.

U penal završnici “Slavija” dolazi do pobjede 83:73 i potrebne koš razlike.

Prijedorčani sada imaju minimalne šanse za opstanak.

Sada im je potrebno da se poklope svi rezultati do kraja kako bi izbjegli ispadanje u debitantskoj sezoni u društvu najboljih bh. ekipa.

Tri kola prije kraja “Prijedor-Spartak” ima 37 bodova, iznad njih su “Posušje” sa 38 i “Slavija” sa 39 bodova, ali obje ekipe imaju bolji međusobni skor.

Slavija: Prijedor-Spartak 83:73 (27:13, 9:24, 16:16, 31:20)