U susretu 25. kola Prve lige Republike Srpska, fudbaleri Rudar-Prijedora odigrali su neriješeno sa ekipom Borca iz Kozarske Dubice.

Utakmica tek što je počelo “hladan tuš” za domaće.

Kapiten gostiju Tomaš pogodio je iz slobodnog udarca za vođstvo izabranika trenera Starčevića.

Pokušavali su Prijedorčani stići do poravnanja ali sve prilike za postizanje pogotka osujetio je najbolji pojedinac susreta, golman Matijaš, pa je nakon prvih 45 minuta bilo 0:1.

Početak nastavka donio je nešto bolju igru domaćih pa je Da silva izjednačio u 59. minuti.

Minutu kasnije najbolji igrač “rudara sa Sane” i Nikola Pekić iz Borca dobili su crvene kartone pa su obje ekipe do kraja imala igrača manje.

Rezultat se nije mijenjao pa su Dubičanci odnijeli bod iz Prijedora.

Rudar-Prijedor: Borac (Kozarska Dubica) 1:1 (0:1)

Gledalaca: 300
Sudija: Marko Taborin (Zvornik)
Strijelci: Da Silva u 59. za Rudar-Prijedor, Tomaš u 9. minuti za Borac
Žuti kartoni: Salčin, Pekija, Kesić (Rudar-Prijedor), Krneta, Zgonjanin (Borac)
Crveni kartoni: Da Silva (Rudar-Prijedor), N.Pekić (Borac), obojica u 60. minuti

Trninić, Sajak, Pekija, Salčin, Šebez (Marić), Živanović (Njamculović), Amoa (Marković), Gbegbe (Rauš), Bilbija, Smajić (Kesić), Da Silva