Košarkaši Borca iz Banjaluke poraženi su na zatvaranju regularnog dijela Košarkaške Lige BiH.

Oni su u okviru 22. kola poraženi od ekipe Prijedor-Spartak rezultatom 72:74 (9:26,18:12,26:7,19:19).

Start utakmice nije nimalo obećavao za Zorana Kašćelana i njegovu ekipu koja je nastupala u podmlađenom sastavu.

Loše su startovali Banjalučani i uspjeli da postignu samo 9 poena naspram 26 fantastičnog Spartaka.

Međutim, Borac se sabrao u drugoj dionici i uspio da nakon 20 minuta igre ima pristojan zaostatak koji je glasio 27:38.

Drugo poluvrijeme je odlično startovao Borac i počeo da topi prednost gostiju iz Prijedora i na kraju potpuno preokrene meč.

Međutim kada je sve djelovalo da je riješeno i da će Banjalučani slaviti, Prijedor-Spartak je odigrao maestralno na oba kraja parketa i stigao do pobjede.

Banjalučani su i imali napad za produžetak, ali je Demetrijus Niko Gosnel sjajnom blokadom donio pobjedu svojoj ekipi

Meč se zbog zauzetosti dvorane Borik igrao u dvorani Centar.

Za Borac su debitovala dvojica najnovijijih pojačanja Sani Čampara i Vuk Bojanić, koji će sigurno u borbi za što bolju poziciji u Ligi za šampiona mnogo značiti.

Najefikasniji kod Prijedor-Spartaka su bili Nemanja Stanković i Andrej Bojanić sa 14 poena, dok su se kod Borca istakli Boris Dragojević sa 19 te Kristijan Ateljević sa 11 poena.