rudar prijedor-sloboda mg-juniori (1)Juniori Rudar-Prijedora ostvarili su sigurnu pobjedu rezultatom 3:0 (1:0) nad vršnjacima iz Slobode Mrkonjić Grad u susretu 19. kola Omladinske lige BiH-Grupa Zapad.

Mrežu gostiju „načeo“ je u 14. minuti Dragan Srdić, koji ovog proljeća igra dosta dobro a rezultatom 1:0 otišlo se na odmor iako su domaći imali još prilika.

Juniori Rudar-Prijedora su prednost udvostručili u 65. minuti kada je, nakon loše reakcije u odbrani Mrkonjićana, efektan pogodak sa 10-ak metara postigao „rezervista“ Zolak.

Konačnih 3:0 nakon lijepe akcije Prijedorčana postavio je Muhić u 75. minuti, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu nakon lijepog prodora Kovačevića po desnom krilu i povratne lopte u sredinu.

Treba spomenuti i podatak da su u meču bez žutih kartona, osim glavnog sudije Luke Bilbije, kao pomoćnici pravdu „dijelile“ dvije djevojke, Rajka Vuković i Mladena Vejnović.

rudar prijedor-sloboda mg-juniori (2)Juniori
Rudar-Prijedor: Sloboda (MG) 3:0 (1:0)

Igralište „Suvi Prijedor“
Sudija: Luka Bilbija (Prijedor)
Strijelci: Srdić u 14., Zolak u 65. i Muhić u 75. minuti za Rudar-Prijedor

Inđić (od 46. Unijat), Palić, Kovljen, Kovačević, Srdić (od 64. Bin Amat Ngadi), Mikić (od 59. Muhić), Granatić, Milinković, Gavranović, Miličević (od 32. Trkulja), Mandić (od 55. Zolak)