rudar prijedor-sloboda mg-kadeti (1)U susretu 19. kola Omladinske lige BiH-Grupa Zapad, kadeti Rudar-Prijedora i Slobode iz Mrkonjić Grada podijelili su bodove igrajući 1:1 (1:1).

Domaći su bili agilniji na početku meča, a njihova bolja igra i pritisak rezultirali su vođstvom.

Nakon jedne polukontre, kapiten Prijedorčana David Kuridža našao se u dobroj prilici ali je njegov šut izblokiran, lopta dolazi do Alekse Krnete koji „hvata“ volej sjajnim udarcem sa 20-ak metara, pogađa lijevi ugao golmana gostiju i postiže evro-gol u 10. minuti za prednost domaćih od 1:0.

Imali su nakon toga izabranici trenera Ilinčića još nekoliko prilika da povećaju prednost ali se napadači domaćih nisu najbolje snašli pred golom Sladojevića.

rudar prijedor-sloboda mg-kadeti (2)U drugoj polovini prvog poluvremena gosti iz Mrkonjić Grada su zaigrali bolje pa su bili sve opasniji pred golom Aničića.

Izjednačenje je stiglo u 29. minuti susreta, nakon prekršaja mladih Prijedorčana.

Loptu je na oko 25 metara od gola malo iskosa sa lijeve strane namjestio Duško Mitrić, slijedio je precizan udarac i još jedan evro-gol na današnjem meču, lopta je odsjela ispod same prečke iako se Aničić „ispružio“ koliko je mogao, samo je „paradom“ uljepšao pogodak.

U drugom poluvremenu kadeti Rudar-Prijedora su pokušavali stići do nove prednosti dok su gosti svoju šansu čekali u prekidima i iz kontra napada.

Ipak, do kraja susreta nije bilo pogodaka pa je ostalo 1:1.

Ono što je zanimljivost ovog susreta je činjenica da je glavni sudija bila jedna djevojka, Rajka Vuković iz Novog Grada dok se u ulozi pomoćnika našla i Mladena Vejnović.