Košarkaši Prijedora Spartaka poslije velike borbe u odličnoj utakmici savladali su Rogaticu nakon produžetka rezultatom 100:95 (24:22, 24:23, 17:22, 19:20, 15:10).

Domaći košarkaši su sa velikom mukom odbranili prednost domaćeg terena u finalu prvenstva Republike.

Domaćim košarkašima su pripale tri četvrtine ovog susreta.

Izabranici Danila Palalića vodili su konstantno, ali nisu mogli napraviti dvocifrenu prednost.

Gostujući košarkaši su se konstantno borili pružali dobru igru i vrebali grešku domaćih.

Sve do finiša trećeg perioda nisu uspjevali da preuzmu prednost ali nakon vezanih poena Nemanje Okiljevića po prvi put dolaze u prednost pri rezultatu 61:63.

Ipak poenima Sergeja Todorovića u samomom finišu trećeg perioda domaći imaju prednost pred poslednjih deset minuta 66:65.

Početkom četvrtog perioda gosti nastavljaju sa dobrom igrom.

Nakon trojke Nikole Pilindavića imaju i +4, 70:74.

Serijom 8:0 (Kolja Vučinić postiže 6 poena) domaći prave preokret.

Ipak finišu utakmice slijedi drama. Na tri minute do kraja poslije poena Aleksandra Mrkajića je potpuni egal 80:80.

Lazar Dražić pogađa trojku, ali uzvraćaju Radmilović i Okiljević za 83:84 na 35 sekundi do kraja.

Odigrali su gosti organizovanu i dobru odbranu, Stanković je zaustavljen na polaganju sa zvukom sirene.

Na 18 sekundi do kraja Prijedorčani prave faul na Nikoli Pilindaviću.

Poslije polovičnog učinka sa linije penala Prijedor ima dva poena zaostatka i posljednji napad.

Stanković je držao loptu do poslednjeg trenutka kada je snažnim prodorom otišao do koša Rogatice za izjednačenja i produžetke.

U produžecima egal utakmica i dalje, a na minut i po do kraja Nemanja Okiljević poentira za +1 Rogatice, 91:90, Lulić pogađa za dva, a dvije vezane trojke ubacuje Sergej Todorović za 98:93.

Poslije druge, bilo je jasno da će Prijedor sačuvati domaći teren, a do kraja meča samo još pogađaju Ivetić i Okiljević za konačnih 100:95.

Najefikasniji u Prijedoru bio je Nemanja Stanković sa 27 poena, a dodao je devet skokova i šest asistencija dok je Bojan Lulić je postigao 25 poena uz isti broj uhvaćenih lopti.

Kod Rogatice Nemanja Okiljević je pružio fantastičnu partiju, bio je nadomak novog tripl dabl učinka – imao je 29 poena, uz 16 uhvaćenih lopti i 8 asistencija.

Nenad Cvjetković je ubacio 18 koševa uz 6 asistencija, a Luka Radmilović 17 uz po 4 skoka i asistencije.