U veoma važnoj utakmici Omarska je sa 1-0 savladala Podrinje iz Janje i dosta mirnije ulazi u nastavak prvenstva.

Lijepo vrijeme i prva utakmica nakon 4 mjeseca je privukla dosta gledalaca na stadion u Omarskoj, iako je utakmica odigrana u subotu zbog izbora u Bijeljini.

Podrinje se predstavilo u lijepom svijetlu.

Od prve minute su igrali ofanzivno, sa mnogo želje i truda, ali je Omarska ipak bila bolja danas i zasluženo pobjedila.

Odlučujući gol je postignut na samom početku utakmice.

U 7.minutu Jaćimović je centrirao sa desne strane, golman Šito kratko odbija loptu, samo do Grahovca koji sa peterca trese mrežu gostiju.

Gosti su nakon toga imali više loptu u nogama, ali bez ozbiljnije prijetnje, a Omarska je sa druge strane imala dosta prilika da uveća svoje vođstvo.

U 13.minutu Rastoka je dobro šutirao sa 16 metara, ali tik iznad gola Podrinja.

U 38.minutu nakon kornera Banović je pogodio stativu, a samo minut kasnije Kopanja je izašao sam pred golmana gostiju, ali je Šito bio uspješniji.

Poslednju šansu, najveću, je propustio Panić u 41. minutu kada je iz idealne situacije šutirao iznad gola gostiju.

U drugom poluvremenu viđena je dosta lošija igra, sa puno grča i straha.

Omarska je očigledno strahovala da će biti kažnjena za propuštene prilike, a Podrinje je pokušavalo doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti golmana Vujičića.

Valja izdvojiti pokušaj Nikolića iz slobodnog udarca u 47.minutu, te pokušaj Jahića sa ivice šesnaesterca u 65.minuta. ali su oba udarca završila iznad prečke gola Omarske.

Sa druge strane, Jaćimović je zaprijetio u 72.minutu, ali je i njegov udarac glavom nakon kornera takođe završio iznad gola gostiju.

Imala je Omarska dosta opasnih kontranapada, ali nije bilo preciznosti u pasu da se ozbiljnije ugrozi gol Podrinja.

Ipak, sve u svemu, Omarska je uspjela pobjediti 1-0 i ostvariti veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak.

U sledećem kolu Omarska gostuje ekipi Slobode u Novom Gradu, a Podrinje dočekuje Kozaru.

Omarska: Podrinje Janja 1-0