omarska-borac kdOmarska je remizirala protiv Borca iz Kozarske Dubice koji, četvrtim remijem, uz jednu pobedu, još nije poražen u nastavku prvenstva Druge lige RS-grupa Zapad.

Domaći su terensku inicijativu u prvom poluvremenu krunisali u 45. minuti, kada je Darko Zdjelar „dubinskom“ loptom pronašao Ananda Krecelja, koji je glavom pogodio za 1:0.

Golman gostiju Emir Krivdić tako je „matiran“ prvi put u borbama za bodove ovog proljeća, poslije 431 minuta, koliko mu je mreža ostala netaknuta.

Prethodno, savladao ga je Nemanja Ristić iz Ozrena 9. novembra prošle godine, postigavši počasni pogodak u 63. minuti za ekipu iz Petrova u trijumfu Dubičana kao domaćina od 3:1.

Borac je, bez trenera Željka Kneževića, koji je zbog protesta udaljen sa klupe u 37. minuti, kada je Borislav Dalić nakon drugog žutog kartona „zaradio“ crveni, stigao do izjednačenja u 63. minuti.

Nikola Đurašinović je postigao pravi „evro-gol“. Sa oko 20 metara uputio je loptu u same „raklje“, a ona se od stative odbila iza leđa nemoćnog Nikole Begovića za konačnih 1:1.

Omarska-Borac(KD) 1:1(1:0)

Omarska
Stadion FK Omarska
Gledalaca: 200
Sudija: Dragan Kesić (Romanovci) 6
Strijelci: Krecelj u 45. za Omarsku, a Đurašinović u 63. minuti za Borac
Žuti kartoni: Krecelj, Anđić, N.Nišević, D.Nišević (Omarska), Dalić, Reljić, Pralica, Vujičić (Borac)
Crveni kartoni: Dejan Nišević (Omarska) u 90., Borislav Dalić (Borac) u 37., trener Borca Željko Knežević udaljen sa klupe u 37. minuti