Fudbaleri “Rudar-Prijedora” poraženi su u 16. kolu Prve lige RS na domaćem terenu od ekipe “Željezničar Sport Tim” iz Banjaluke rezultatom 1:2.

Gosti su do pobjede stigli preokretom u drugom poluvremenu pošto su nakon prvog gubili sa 1:0.

Strijelac vodećeg pogotka za domaće bio je Pekija nakon centaršuta iz slobodnog udarca.

Kapiten Prijedorčana pogodio je glavom u 45. minuti susreta.

Na početku nastavka izabranici trenera Savića krenuli su po drugi gol.

Nakon odličnih odbrana golmana Ćetkovića poslije udaraca Kulenovića, Ivetića i Santosa, uslijedila je kazna za neiskorištene prilike na drugoj strani terena.

Grešku Bilbije iskoristio je Teodorović u 55. minuti kada je poravnao na 1:1.

Željeli su domaći da dođu do novog vođstva ali tako nije mislio čuvar mreže gostiju.

Ćetković je branio sve udarce upućene u okvir gola a njegov saigrač Marković je u 83. minuti iskoristio dodavanje Bilala za novi pogodak u mreži Trninića.

Do kraja je pokušao i Pekija ali je pogodio samo prečku pa je ostalo 1:2.