U “generalnoj probi” pred nastavak prvenstva Prve lige Republike Srpske, fudbaleri “Rudar-Prijedora” savladali su “Slobodu” iz Novog Grada rezultatom 1:0.

Susret je odigran u Ljubiji a strijelac je bio Luka Kulenović u 55. minuti susreta nakon greške Zgonjanina.

Duel dva komšijska rivala u prvom dijelu je donio borbeno igru ali bez previše prilika.

Nastavak je donio izmjene na obje strane i bolju igru “rudara sa Sane” koji su više bili na polovini protivnika.

U domaćim redovima još u prvom poluvremenu povrijedio se Jakupović dok je zbog istog razloga kod gostiju početkom nastavka igru napustio kapiten Antonić.

Trener Savić na ovom meču nije mogao da računa na već duže vrijeme povrijeđenog Danilovića te Matovića i Gavranovića.

Trninić, Pekija, Jakupović, Kruz, Ivetić, Bilbija, Radulović, Marmat, Santos, Stjepanović, Kulenović
Još su igrali: Sajak, Petrović, Burazor, Marić, Milićević, Glišić, Suljić, Sadžak, Amoa