Prijedorski stonoteniseri nastupili su na 15. Međunarodnom turniru “Memorijal Mirko Abramović” u Varždinu.

Učesvovalo je preko 400 takmičara iz Slovenije, Srbije, Slovačke, Austrije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske a od prijedorskih mladih stonotenisera najuspješnija je bila Marija Gnjatić koja je osvojila treće mjesto.

Ona je u četvrtfianalu izbacila prvog nosioca turnira hrvatsku reprezentativku Hannu Lončarević u vrlo teškom meče sa 3:2 da bi potom u polufinalu izgubila od trećeg nosioca turnira Gabrijele Alviž u vrlo dobrom i neizvjesnom mečeu sa 3:2.

-Marija tradicionalno pruža dobre igre u Varaždinu i u zadnje 4 godine bila je dva puta treća, jednom druga i prošle godine prva. Uspješan je bio i mlađi kadet Miloš Radulović koji se plasirao među 16 najboljih s tim da je pružio vrlo dobru igru u osmini finala protiv prvog nosioca ovog turnira koji ga je na kraju i osvojio – rekao je Slavko Antonić iz STK Prijedor.

Treći prijedorski mladi stonotniser Bjelajac Nikola je igrao dobro i dobio nekoliko setova ali se nije uspio plasirati u glavni žrijeb.