U okviru 7. kola Prve lige RS, rukometaši “Prijedora” ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad ekipom “Kotor Varoši” rezultatom 42:23 (17:12).

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri a domaći su serijom 6:2 od 20. do 30. minute stekli prvu značajniju prednost od +5 (17:12).

Susret je riješen početkom nastavka kada je u prvih 10 minuta na terenu postojao samo jedan tim a to je bio “Prijedor”.

Izabranici Jovice Radakovića su igrali raznovrsno u napadu i čvrsto u odbrani pa su napravili seriju od 10:1 (27:13) nakon čega je bilo samo pitanje sa koliko golova prednosti će biti izražena njihova pobjeda.

Do kraja su svi igrači dobili priliku za konačnih 42:23.

Među čak 10 domaćih igrača koji su postizali golove istakao se Kecman sa 9 dok su Popović i Balaban postigli po 6 pogodaka.

Kod ekipe “Kotor Varoši” Dražen Žarić je postigao 9 golova.

U narednom kolu “Prijedor” u derbiju kola u nedjelju od 18:00 časova dočekuje ekipu “Dervente”

ORK Prijedor: RK Kotor Varoš 42:23 (17:12)