U susretu 6.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske, rukometaši Prijedora i ORK Borca igrali su neriješeno 30:30 (10:13).

Početak meča protekao je u pomalo nervoznoj igri oba rivala, sa nekoliko grešaka ali i dobrih odbrana golmana.

Potom su protivnici pogađali u serijama a bolje su se snašli Banjalučani koji do pauze stiču tri gola viška (10:13) najviše zahvaljujući raspoloženom Davidu Prestašu sa pet golova.

Prijedorčani bolje „otvaraju“ drugi dio igre pa već u 37.minuti vode 18:17.

Gotovo nevjerovatno zvuči podatak da su u toj minuti domaći postigli čak tri gola.

Nakon toga igra se „gol za gol“ sve do 55.minuta kada Borac dolazi do +2(25:27).

Serijom 3:0 izabranici trenera Jovice Radakovića prelaze u vođstvo.

Do kraja su domaći imali šansu da stignu do pobjede ali je desetak sekundi prije kraja Miloš Ćulum pogodio za konačnih 30:30.

Prava je šteta što Prijedorčani nisu maksimalno iskoristili još jedno sjajno veče golmana Bojana Babića koji je imao 23 odbrane.

Ipak, bilans od po dvije pobjede, remija i poraza nakon šest kola dobar je rezultat za podmlađenu ekipu.

Osim Babića treba izdvojiti iskusnog Blagojevića sa 8 te Miloša Marčetića sa 7 golova.

Kod gostiju, Prestaš je postigao 6, a Bubić, Knežević i Todorović po 5 golova.

RK Prijedor: ORK Borac 30:30 (10:13)