U okviru 9.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Rudar-Prijedora slavili su na gostovanju kod Slavije u Istočnom Sarajevu rezultatom 2:0.

Bila je ovo druga uzastopna gostujuća pobjeda Prijedorčana nakon trijumfa protiv Podrinja.

Nakon prvog poluvremena bez golova, izabranici tremera Žerića su sjajno “otvorili” nastavak.

Mile Kovačević je goste doveo u vođstvo u 50.minuti.

Pet minuta kasnije Haris Lezić je odlično izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i pogodio mrežu Nedžibovića.

Do kraja susreta igrači Slavije su pokušali doći do gola ali je Hamzabegović bio siguran.

Raspoloženi Lezić je u finišu meča pogodio prečku pa je ostalo 0:2.

Ovom pobjedom “rudari sa Sane” stigli su do 12 osvojenih bodova i sedme pozicije na tabeli a ispred njih su čak četiri ekipe sa bodom više.

U narednom kolu Prijedorčani dočekuju Slogu iz Gornjeg Crnjelova.

Zeleno-crni su ovim trijumfom obradovali svoje navijače te popravili utisak nakon loše igre i ispadanja iz Kupa BiH od ekipe Klisa iz Buturović Polja.

Slavija: Rudar-Prijedor 0:2 (0:0)