Fudbaleri Rudar-Prijedora poraženi su na svom terenu od Tekstilca rezultatom 0:1 u susretu 5.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske.

Pogodak vrijedan tri boda za goste je postigao Slaviša Maksimović udarcem sa ivice kaznenog prostora u 52.minuti.

Treba reći da je lopta na putu do gola zakačila Pekiju i promijenila svoju putanju pa ni golman Hamzabegović nije mogao da spriječi pogodak.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez većih pilika na obje strane iako treba reći da su gosti imali loptu više u svom posjedu.

Ovaj dio meča obilježila je i povreda glave napadača Dervenćana Ozrena Perića.

Pred kraj prvog dijela igre došlo je do sudara sa domaćim čuvarom mreže pa je iskusni igrač morao van igre.

Nakon što su postigli gol izabranici Igora Jankovića znalački su čuvali loptu i prijetili iz brzih polukontri i kontri.

Imali su i Prijedorčani svojih prilika za izjednačenje.

Kapiten Davidović je nakon centaršuta šutirao glavom sa “penaltika” u 70.minuti i pogodio stativu.

Utisak je da je bio i ometen prilikom udarca ali sudija Mirić je ostao “nijem”.

Nakon dodavanja Sajaka, Mujagić je šest minuta kasnije sa desne strane ubacio na “peterac” gdje je natrčao Kovačević i pokušao petom, ali iskusni Plisnić je instinktivnom reakcijom odbranio šut iz blizine.

U nastavku akcije gosti su izbacili loptu u korner, domaći su smatrali da je neko iz odbrane Tekstilca igrao rukom, ali nesigurni glavni arbitar se ponovo nije oglasio.

Pogledom je tražio signalizaciju pomoćnika koji nije mahao zastavicom, možda i zbog činjenice da mu je sunce išlo gotovo direktno u oči tokom drugog dijela igre.

Mogli su gosti riješiti pitanje pobjednika, ali je šut Kukića nakon prodora po lijevoj strani odlično odbranio Hamzabegović.

“Rudari sa Sane” su u zadnjih 10-ak minuta sve karte “bacilli” u napad, ali nisu stigli barem do boda.

Zabrinjava činjenica da izabranici Nedžada Žerića još nisu postigli pogodak iz igre, a jedini gol koji je završio u mreži protivnika djelo je Gavranovića i to iz penala.

Prijedorčani su ostali na samo dva osvojena boda poslije pet mečeva i “prikovani” su za dno tabele.

Po svemu sudeći predstoji im grčevita borba za opstanak.

Rudar-Prijedor: Tekstilac 0:1 (0:0)