Fudbaleri Rudar-Prijedora poraženi su u derbi meču 4.kola Lige za prvaka Republike Srpske od Podrinja iz Janje rezultatom 1:2 (0:1).

Gosti su bolje otvorili susret pa je u 14.minuti Došlo pogodio za 0:1.

Iako su domaći pokušavali stići do poravnanja, disciplinovana ekipa iz Janje je „zatvorila“ prilaze golmanu Đuriću.

Izabranici trenera Jelisavca su u nastavak meča ušli mnogo odlučnije riješeni da stignu do povoljnijeg rezultata.

Prijedorčani su do izjednačenja došli u 67.minuti susreta nakon slobodnog udarca.

U jednom opasnom prodoru zaustavljen je „rezervista“ Miličević.

Prekršaj je iskosa sa desne strane sa oko 20 metara izveo Vedran Panić, lopta je pogodila nekoga u „živom zidu“ gostiju, prevarila golmana Đurića i završila u mreži za 1:1.

Pokušali su domaći stići do potpunog preokreta, a igrači Podrinja su propustili dvije odlične prilike u dva napada zaredom.

Kada se činilo da neće biti promjene rezultata, golman Inđić je loše ispucao jednu loptu, ona je stigla do Vučića kojeg je u svom šesnaestercu na nedozvoljen način zaustavio Petrović, a igrač nad kojim je prekršaj i napravljen, bio je siguran realizator najstrože kazne u 86.minuti za konačnih 1:2.

Rudar-Prijedor: Podrinje 1:2 (0:1)

Gledalaca: 140
Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor)
Strijelci: Panić u 67. za Rudar-Prijedor, Došlo u 14. i Vučić u 86.minuti iz penala za Podrinje
Žuti karton: Panić, Kovljen, Petrović, Ćatić (Rudar-Prijedor), Redžić, Janjić (Podrinje)

Inđić, Davidović, Harambašić, Petrović, Vojnović, Šakić, Marić, Malinović, Kovljen (od 58.Ćatić), Jaćimović(od 46.Miličević), Panić (od 78.Paunović)