trofej prijedora-mladost-mladi krajisnikKošarkašice člana elitnog ranga BiH, „Mladog Krajišnika“ iz Banjaluke, pobjednice su drugog Kupa „Trofej grada Prijedora 2016“, pošto su savladale domaću „Mladost“ sa 79:74(20:22, 25:22, 11:18, 23:12).

„Malene“ su minut i 50 sekundi do kraja izjednačile na 72:72, a poslije jednog poena domaćih, serijom od 5:0 na 40 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene povele sa 77:73, što je za rivala bila nedostižna prednost.

-Ipak smo potcijenili domaćina. Nismo imali utakmica, ali nismo smjeli toliko da se opustimo da bi susret presudila posljednja dva-tri minuta – naglasio je trener „Mladog Krajišnika“ Miroslav Gašpar.

Pobjednički pehar Banjalučankama, kao i medalje za obje ekipe, na turniru održanom u okviru obilježavanja 16.maja-Dana grada Prijedora, uručio je Milenko Đaković, zamjenik gradonačelnika.

-Imali smo u jednom trenutku vođstvo od 11 poena razlike i ponadali se da ćemo osvojiti trofej. Izgubili smo „za dlaku“ protiv dostojnog protivnika, najuspješnijeg ženskog košarkaškog kluba u BiH – rekao je predsjednik „Mladosti“ Nebojša Savanović.

ŽKK Mladost: ŽKK Mladi Krajišnik 74:79(22:20, 22:25, 18:11, 12:32)

Dvorana: „Mladost“