tuzlalive-sloboda solana-prijedorNastavili su rukometaši Prijedora svoju uspješnu seriju u prvenstvu Premijer lige BiH (po dvije pobjede i neriješena rezultata) savladavši u petom kolu u Tuzli ekipu Sloboda Solane sa 30:26(13:14).

Izabranike trenera Bojana Unčanina do trijumfa su predvodili Mladen Blagojević, sa sedam postignutih golova, te Goran Daničić i Sandro Popović,koji su po šest puta zatresli mrežu „solara“ u sportskoj dvorani „Mejdan“.

Svoj doprinos novoj pobjedi Prijedorčana dali su i golmani, Gojko Topić je imao osam a Arman Beširević šest odbrana.

-Imali smo vođstvo i u prvom poluvremenu, ali smo dozvolili domaćinu da na odmor ode sa golom prednosti. U nastavku dobrom odbranom stvari su brzo došle na svoje mjesto. Do 45. minuta imali smo gol-dva viška, a potom povećali razliku i pobjeda nijednog trenutka nije došla u pitanje. Čestitam momcima, jer su disciplinovano priveli utakmicu kraju, bez padova u igri – rekao je Bojan Unčanin.