Omarska: Željezničar Sport Team 2:1

Strijelci: Rastoka u 17. i Vračar u 24. iz penala za Omarsku, Đogić u 9. minuti za Željezničar ST

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža)
Gledalaca:400
Žuti kartoni: Kopanja, Jaćimović, Krecelj, Grahovac, Romanić Darko (Omarska) Kralj, Savatić, Kalabić, Đogić (Željezničar)
Crveni kartoni: Mihajlo Kralj (Željezničar) u 64., Kalabić(Željezničar) u 90+3. minuti

Omarska
Vujičić, Rastoka, Panić (Zdjelar), Grahovac (Romanić Bojan), Anđić, Stojnić, Kopanja (Šunić), Jaćimović, Banović, Jovičić, Vračar (Romanić Darko)
Trener: Jelisavac Zlatko

Željezničar
Stupar, Đogić, Savatić, Kralj, Ivić, Jovandić (Jagodić), Peart (Ratković), Kalabić, Jević, Blanuša, Popović (Mačkić)
Trener: Simidžija Branislav

Omarska je u 32.kolu savladala neugodnu ekipu Željezničara iz Banjaluke sa 2-1 i tako dva kola prije kraja izborila opstanak, što je bio i osnovni zadatak ove sezone.

Borili su se momci i izborili.

Željezničar je i ovu utakmicu odigrao korektno i sportski i na tome nema zamjerki, ali ima zamjerki na pretjerane grubosti gostujućih igrača.

To je dovelo do veoma nervozne i grube utakmice sa preko deset žutih kartona i dva crvena gostujućim igračima.

Utakmica je odigrana po veoma lijepom vremenu i dobrom terenu, posebno imajući u vidu obilne kiše protekle sedmice.

Gosti su ušli otvoreno i veoma ofanzivno u utakmicu.

Već u 9.minutu Đogić iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara idealno šutira i pogađa same rašlje nemoćnog Vujičića, te dovodi goste u vođstvo od 1:0.

Potom su uslijedila dva penala za Omarsku, a oba je iznudio Panić.

Prvo je u šesnaestom minutu zaustavljen prekršajem na rubu šesnaesterca.

Šut Kopanje sa bijele tačke uz pomoć prečke zaustavlja Stupar, ali na loptu natrčava Rastoka i donosi izjednačenje.

Potom je Rastoka tri minute kasnije sa četiri metar prebacio prazne golove. Odlično mu je tada asistirao Jaćimović.

Tražila je Omarska penal u 22.minutu i zbog prekršaja nad Kopanjom, ali je sudija Domazet ostao nijem.

Ipak u 25. minutu, ponovo je Panić u šesnaestercu gostiju, lopta pogađa u ruku jednog igrača gostiju i to je novi penal za Omarsku.

Ovaj put siguran je bio Vračar i donio potpuni preokret Omarskoj.

Do kraja poluvremena valja izdvojiti i situaciju u 43. minutu. Stupar i Rastoka su bili u duelu izvan šesnaesterca, ali je ipak Stupar za treptaj oka prije stigao do lopte i izbacio je u aut.

Inače, u prvom poluvremenu viđena je jedna veoma gruba i nervozna igra, pa je sudija Domazet pokazao čak 8 žutih kartona, po četiri za obe ekipe.

U drugom poluvremenu viđena je drugačija igra.

Trener Jelisavac je uveo Zdjelara, učvrstio sredinu, pa u drugom poluvremenu nije viđena niti jedna opasnost pred golom Omarske.

Sa druge strane, Omarska je u nekoliko navrata opasno priprijetila, ali bez realizacije.

U 56. minutu možda i najljepša akcija Omarske ove sezone, ali Popović je u poslednjem trenutku blokirao šut Jaćimovića.

U 65. minutu Kralj prekršajem zaustavlja opasna proboj Stojnića i dobija drugi žuti karton, te Željezničar nastavlja susret sa igračem manje.

Može se reći da je tada utakmica i definitivno odlučena, iako Omarska nije uspjela postići i treći gol.

U 74. minutu Grahovac je šutirao iznad gola, a u 81. minutu Rastoka pogađa prečku.

Na kraju, u 93. minutu Kalabić bez lopte udara Anđića i zarađuje crveni karton, pa su gosti utakmicu završili sa dva igrača manje.

Poklopili su se Omarskoj i ostali rezultati, pa je definitivno da Omarska ne može završiti na dvije poslednje pozicije.

Ipak, još uvijek nije najjasnije da li će ekipe koje završe na 13. i 14. mjestu igrati baraž, ali Omarska sada ima realne šanse da u poslednja dva kola izbjegne i baraž.

U sledećem kolu gradski derbi, Omarska gostuje kod Rudara na gradskom stadionu u Prijedoru.