Ni u trećem proljetnom prvenstvenom susretu fudbaleri Rudar-Prijedora nisu osjetili slast pobjede.

U okviru 20. kola Prve lige RS Prijedorčani su dočekali Tekstilac iz Dervente i odigrali 1:1 (0:0).

Domaći su od početka imali inicijativu ali bez prave prilike sve do 25. minute kada je za njih dosuđen penal.

Šutirao je Tomić a Marković je sjajno intervenisao i odbio loptu u teren.

Na odbitak je natrčao Dragan Bilbija ali je golman gostiju i taj udarac odbranio i sačuvao svoju mrežu.

Na odmor se otišlo sa početnih 0:0.

Početak nastavka donio je vođstvo za Dervenćane.

Igrala se 52. minuta kada je mrežu Sekulića pogodio De Melo Oliveira.

Prijedorčani su potom “bacili sve karte” u napad pa su preko Da Silve stigli do izjednačenja u 76. minuti.

Do kraja meča su izabranici trenera Krulja pokušali stići do sva tri boda ali se Tekstilac dobro odbranio pa je ostalo 1:1.

Rudar-Prijedor: Tekstilac 1:1 (0:0)

Gledalaca: 200
Sudije: Dragan Todić (Doboj)
Strijelci: Da Silva u 76. za Rudar-Prijedor, De Melo Oliveira u 52. minuti za Tekstilac
Žuti kartoni: Duspara, Marković (Tekstilac)

Sekulić, Alibegović, Kovačević (Rauš), D.Bilbija (Amoa), Da Silva, Kojić (Santos), Mikić (Radaković), Marić, Tomić, M.Bilbija, Marmat (Jovanović)