Rudar-Prijedor je zasluženo postao šampion Prve lige RS.

Na proslavi titule u gradu na Sani prava goleada.

Prijedorčani su rezultatom 4:3 (2:0) savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva.

Domaće je “evrogolom” u vođstvo doveo Jakupović a na isteku prvog dijela igre prednost je duplirao Burazor pa se činilo da gostima prijeti rezultatska katastrofa.

Ipak, na početku nastavka Arbinja je sa dva gola krunisao greške odbrane “rudara sa Sane”.

U 55. minuti Kruz je najspretniji pred golom Stevanovića nakon kornera i donosi novo vođstvo domaćima, a Bojanić poravnava na 3:3 u 67. minuti.

Da se Prijedorčani pobjedom oproste od svojih navijača pobrinuli su se “rezervisti”, Stjepanović je asistirao Glišiću koji je u 89. minuti postavio konačan rezultat 4:3.

Nakon susreta predsjednik Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković uručio je domaćima medalje a potom i kapitenu nemanji Pekiji pehar za osvojenu titulu šampiona Prve lige RS.

S obzirom na ublažavanje mjera u borbi protiv korona virusa, na tribinama Gradskog stadiona u Prijedoru po prvi put ove sezone bili su i navijači.

Iako je bio direktan prenos na RTRS plus, oko 800 ljubitelja fudbala, od najmlađih “rudarevaca” preko onih nešto starijih poklonika fudbala do vjernih “Alkohol Bojsa” ispratilo je ovaj zanimljiv meč.