turnir 16januar (1)U petak uveče je odigrano 6 utakmica na tradicionalnom turniru u malom fudbalu „Prijedor 2015“ koji se održava u dvorani „Mladost“ u našem gradu.

Odigrani su posljednji mečevi u kategoriji pionira i poznati su parovi polufinala koje je na rasporedu naredne sedmice.

Kod juniora su odigrana 4 meča od kojih su dva bila vrlo značajna za za plasman u polufinale.

Ekipi Rudprom 1, koja se pojačala Nisvetom Talićem i Harisom Jusovićem, je u duelu sa ekipom Trkulja tours „igrala“ samo pobjeda od 2 gola razlike i veća te su sjajno otvorili susret i vrlo brzo poveli sa visokih 3:0 ali su ušli u problem sa prekršajima.

Najbolju priliku za goste da smanje rezultat imao je Amar Mahmutović iz kaznenog udarca ali je golman Unijat sjajno „ukrotio“ njegov udarac.

turnir 16januar (2)Ipak, do kraja odličnih prvih 20 minuta meča Kuridža je sjajnim golom dao nadu svojoj ekipi da mogu do boljeg rezultata.

U nastavku viđeno je taktičko nadmudrivanje u prvim minutima ali su igrači Rudproma 1, iako opet u problemima sa prekršajima, „atakovali“ na gol ekipe Trkulja tours kako bi stekli osjetniju prednost.

Period od 30. do 37. minute susreta obilježio je golman Dragić iz gostujuće ekipe koji je sjajnim odbranama spriječio Mrkića, Miličevića, Jakupovića i ostale da već tada riješe pitanje pobjednika.

Umalo su se svi ti silni promašaji osvetili Rudpromu 1 u zadnjoj minuti meča, ali je golman Unijat sjajno odbranio šut sa svega pola metra.

Na kraju, Demir Jakupović je u posljednjim sekundama postigao svoj drugi pogodak za konačnih 4:1.

U grupi A kod juniora ekipe Total Tejić TV, Rudprom 1 i Trkulja tours imaju isti broj bodova uoči posljednjeg kola, ali ovi posljednji imaju najslabiju gol-razliku u „krugu“ ove tri ekipe, pa bi se trebalo desiti veliko iznenađenje i kiks neke od prve dvije ekipe kako bi prošli u polufinale.

Što se tiče grupe B kod juniora, u sinoćnjem derbiju ekipa FSA je bila bolja od Auto škole Zoka sa 4:2 pa je jednom nogom „zakoračila“ u polufinale.

Rudprom 2-Auto škola Zoka

turnir 16januar (5) turnir 16januar (6) turnir 16januar (7) turnir 16januar (8) turnir 16januar (9) turnir 16januar (10)