Protekle srijede, 20. novembra učenici Osnovne škole „Ćirilo i Metodije“ iz Trnopolja obilježili su Međunarodni dan dječijih prava.

-Uz prigodan program, učenici područnih škola Gornji Garevci i Jaruge su pred svojim roditeljima i nastavnicima pokazali da znaju koja su njihova prava ali nisu zaboravili da napomenu da imaju i svoje obaveze. Ovo je bila prilika da učenici pokažu i sve svoje talente i želju da učestvuju u kulturnoj i javnoj djelatnosti škole, kao i da pokažu da su vrijedna i odgovorna djeca. Za svaku pohvalu je i gest njihovih roditelja koji su pripremili bogatu trpezu, za kojom su se zajedno, nakon priredbe, družili učenici, njihovi roditelji, te radnici škole – rekla je direktorka ove škole Maja Bjeljac.

Ona je dodala da učenici OŠ „Ćirilo i Metodije“ pored svih redovnih obaveza, ne propuštaju prilike da obilježe značajne datume za život i rad škole i njenih učenika, jer su to najbolje prilike za kvalitativne analize rada.

-Na ovaj način dobijamo potvrde dobrog rada i dobre saradnje sa našim najvažnijim partnerima, a to su svakako roditelji naših učenika – istakla je Bjeljac.

Priredio – www.prijedordanas.com

Povezane vijesti

Gimnazija “Sveti Sava” Prijedor: U tok... Savjet učenika Gimnazije "Sveti Sava" Prijedor i ove godine organizuje humanitarnu akciju „Jedan slatkiš-jedno dijete“. Akcija traje u periodu od ...
Muzička škola “Savo Balaban” Prijedor:... Muzička škola "Savo Balaban" iz Prijedora u nedjelju, 8. decembra, organizuje matine koncert na kojem će učestvovati svih 80 učenika pripremnog razred...
Prijedor: Učenička izložba “Kreativna ćirili... U prijedorskoj Narodnoj biblioteci "Ćirilo i Metodije" otvorena je izložba "Kreativna ćirilica". Riječ je o izložbi radova učenika osnovnih škola o te...
Dodijeljena prva stipendija Fonda Dalibor Popović ... Prvi ŠA stipendista ili bolje reći, prva ŠA stipendistkinja je Dajana Nedić iz Kotor Varoša koja je student 4. godine Akademije likovnih umjetnosti u ...
Učenica Gimnazije “Sveti Sava” uspješn... U periodu od 23. do 25. novembra na Internacionalnom Burch Univerzitetu u Sarajevu održan je Novembarski kamp fizike za sve učenike zainteresovane za ...
Gimnazija “Sveti Sava” Prijedor: Obilj... Članovi Savjeta učenika Gimnazije "Sveti Sava" Prijedor nedavno su obilježili Međunarodni dan srednjoškolaca. Međunarodno vijeće studenata je 193...
Akcija Savjeta učenika OŠ “Kozarac” po... Humanitarnu akciju, povodom Međunarodnog dana djeteta koji se obilježava 20. novembra, pokrenuo je Savjet učenika naše škole. Predstavnici naše ško...
Grad Prijedor: Raspisan Konkurs za dodjelu student... Na osnovu člana 82. stav 3. Zakona o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj: 97/16 i 36/19), člana 89. Statuta Grada Prijedor ...