U Banjaluci je proteklog vikenda održan međunarodni džudo turnir “Banja Luka Open”.

Među 470 takmičara iz 37 klubova nastupilo je i 5 mladih članova Džudo kluba Prijedor.

Takmičare su predvodili Ana Lukić i Radenko Marinović.

-Za neke od naših mladih džudista ovo je bilo prvo takmičenje u životu a ukupno su osvojene 4 medalje, jedna zlatna i tri bronzane. Dušan Grabovac koji ima tek četiri godine i 15 kg osvojio je 3. mjesto u svom prvom nadmetanju. Bio je najmlađi i najlakši u svojoj kategoriji ali je uspio osvojiti medalju. Miloš Railić je bio takođe trećeplasirani u svom prvom takmičenju a istu poziciju je zauzeo i Mihajlo Zmijanjac. Strahinja Aleksić je bio najbolji u svojoj kategoriji i osvojio je zlatnu medalju. Danko Ćorić je izgubio u borbi za medalju – rekao je trener Marinović.

Pred džudistima “Prijedora” sljedećeg vikenda je turnir u Doboju gdje se očekuju nove medalje.