Fudbaleri Rudar-Prijedora konačno su ostvarili pobjedu.

U 7.kolu Lige za prvaka Republike Srpske, izabranici Nedžada Žerića ostvarili su zaslužen trijumf protiv Željezničar Sport Tima rezultatom 1:0.

U prvom dijelu igre bilo je nekoliko prilika na obje strane ali treba izdvojiti onu najbolju.

Nakon nekoliko dodavanja “iz prve” Marmat je na “penaltiku” ostao neometan i kada su mnogi vidjelu loptu u mreži gostiju on ju je poslao preko gola.

Pogodak vrijedan tri boda za domaće postigao je Nedim Ramić u 56.minuti.

Mrkić je sa desne strane dodao u sredinu šesnaesterca prema Ramiću, izgledalo je da mu lopta bježi, ali se prvotimac Prijedorčana odlično snašao i desnom nogom je iz veoma nezgodne situacije sa 10-ak metara poslao u desni ugao nepomičnog Avdukića.

U nastavku su zeleno-crni pokušali udvostručiti prednost a Banjalučani izbjeći poraz.

Ostatak meča obilježila je i jedna situacija koju nikako ne vole vidjeti svi ljubitelji “najvažnije sporedne stvari na svijetu”.

Igrao se 70.minut kada su u skoku bili Mrkić i Malić nakon čega su obojica završili na travi.

Gostujući igrač se pridigao, intervenisali su doktor i fizioterapeut “rudara sa Sane”, a mladi Prijedorčanin je zbog gubitka svijesti prevezen u prijedorsku bolnicu.

Kako saznajemo Mrkić se sada dobro osjeća a biće potrebno nekoliko dana mirovanja po preporuci doktora.

Inače, na ovom meču je u prvoligaškoj konkurenciji debitovao mladi Anes Žerić koji je krenuo stopama svog oca Nedžada, aktuelnog trenera Prijedorčana.

U narednom kolu već za vikend Rudar-Prijedor gostuje kod Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

Rudar-Prijedor: Željezničar Sport Tim 1:0 (0:0)

Sudija: Dražen Marić (Bijeljina).
Strijelac: Ramić u 56. minuti
Žuri kartoni: Gavranović, Sajak (Rudar-Prijedor), (Željezničar Sport Tim)

Hamzabegović, Ramić, Lezić, Sejak, Gavranović (Dragić), Pekija, Kukavica, Marmat, Mrkić (Crnomarković), Marić (Žerić), Davidović
Trener: Nedžad Žerić

Željezničar Sport Tim
Avdukić, Kuprešak, Babić, kulenović, Marković (Petrović), Bilal (Đukić), Kuzmanović, Kalabić, Milanović, Malić, Teodorović (Baštić)
Trener: Zoran Đurguz