U okviru 13.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Rudar-Prijedora savladali su ekipu Sutjeske iz Foče rezultatom 2:1(1:1).

Prijedorčani su do trijumfa došli nakon preokreta jer su gosti već u 5.minuti poveli preko Radovića.

Da mlada ekipa koju vodi trener Žerić ima karakter vidjelo se u nastavku susreta kada su domaći strpljivo čekali svoje priliku za golove.

“Rudari sa Sane” su do izjednačenja stigli preko Kovačevića u 37.minuti a sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Igrala se 57.minuta kada se Ramić upisao u strijelce i donio, ispostaviće se kasnije, nova tri boda Prijedorčanima koji se sada usamljeni nalaze na trećoj poziciji prvenstvene tabele.

Rudar-Prijedor: Sutjeska 2:1 (1:1)

Gradski stadion
Gledalaca: 150
Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina)
Strijelci: Kovačević u 37. i Ramić u 57. za Rudar-Prijedor, Radović u 5.minuti za Sutjesku
Žuti kartoni: Pekija, Crnomarković, Lajić, Davidović, Ramić(Rudar-Prijedor), A.Ivanović, Pljevaljčić(Sutjeska)