Turnir u malom fudbalu „Prijedor 2018“ koji organizuje Dvorana „Mladost“ uz podršku Gradske uprave ulazi u samu završnicu.

Večeras su igrano četvrtfinalni mečevi kod seniora i posljednji susreti u grupama kod veterana.

Osam ekipa borilo se za plasman u polufinale.

Favorizovani Čelinac je u goleadi savladao Rudprom sa 7:5.

Prijedorčani su se dobro “držali” i bili “u igri” sve do kraja.

Nakon toga sastale su se ekipe Fujimed Svodna 1 i Savia Transporti.

Meč je apsolutno opravdao epitet derbija četvrtfinala a da je igran i u finalu bilo bi zasluženo jer se radi o izuzetno kvalitetnim ekipama.

„Domaći“ su poveli a „gosti“ nakon toga imali situaciju „5 na 3“.

Nisu je iskoristili, da bi odmah potom izjednačili pa poveli.

Do kraja prvog dijela igre imala je ekipa Savia Transporti šansu da poveća prednost ali su promašili kazneni udarac sa devet metara.

Fujimed Svodna 1 je to kaznio sa dva brza gola početkom nastavka i novo vođstvo.

Potom je na scenu stupio Antonić sa dva gola i novi preokret.

Protivnici potom izvode golmana i igraju sa šest igrača u polju u posljednjim minutama što pomenuti igrač dva puta „kažnjava“ za konačnih 3:6.

U susretu ekipa SRC Gaj i Penda Bistrica viđeno je dosta brzoh akcija, šansi, ali i golmanskih odbrana.

„Domaćin“ je poveo golom Zgonjanina da bi upred kraj meča izjednačio Hrvaćanin pa su uslijedili penali.

SRC Gaj je bio u situaciji da sve riješi u trećoj seriji penala pošto je prije toga promašio jedan igrač Penda Bistrice.

Međutim, Miodragović je šutirao preko gola, da bi već u sljedećoj seriji igrač „gostiju“ bio siguran a Vučenović odbranio penal za prolaz Penda Bistrice među četiri najbolje ekipe.

U posljednjem susretu četvrtfinala Gril Pikant je odigrao dobru taktičku utakmicu pa je uspio iznenaditi ekipu Total Tejić TV koja je bila favorit.

„Domaćin“ je imao veći posjed lopte dok su „gosti“ igrali na kontranapad i poveli sa 0:3.

Igrači ekipe Total Tejić TV do poluvremena su postigli gol, u nastavku još jedan, ali do kraja meča nisu uspjeli „probiti“ odbranu protivnika i osigurati penale.

Iznenađenje, ali Gril Pikant je uz dozu sreće zasluženo stigao među 4 najbolje ekipe.

Polufinalni mečevi u konkurenciji seniora i veterana igraju se u četvrtak a finalno veče je u subotu, 3.februara.

Pobjednik turnira osvojiće 5.000 KM, finalista 2.000 KM dok će trećeplasiranom pripasti 1.000 KM.