Derbi na startu takmičenja za „Jelen“ Kup grada Prijedora regionalnih ligaša Republike Srpske na stadionu „Vedro polje“ u Hambarinama donio je mnogo uzbuđenja i veliku borbu, a prošlogodišnji finalista „preskočio“ je prvu prepreku, OFK Brdo: FSA Prijedor 0:2.

Obje ekipe igrale su u većem dijelu susreta sa igračem manje.

U 19.minuti Srđan Čulić faulirao je s leđa Besima Ibričića, koji mu je uzvratio udarcem laktom u lice, revoltiran što u jednoj prethodnoj kada je oboren na isti način protivnički igrač nije kažnjen žutim kartonom.

Morao je sa terena, kao i Čulić zbog psovanja.

U 38.minuti Vedran Šunić je sa sredine terena iz slobodnog udarca ubacio na desnu stranu šesnaesterca, a Atif Ikanović glavom poslao loptu u mrežu, ali je sudija Nemanja Petrović poništio pogodak na intervenciju svoje pomoćnice Sandre Zorić.

U 41.minuti zaprijetili su domaći, kada je agilni Armin Mešić tukao, ali je golman Dejan Milinković bio na mjestu, a u nastavku, u 59.minuti tim trenerskog tandema Nenad Bašić-Dragan Antonijević imao je veliku priliku da povede.

Udarac Ilije Runića iz jedanaesterca najzapaženiji pojedinac u redovima „brđana“ golman Jadranko Vidović je odbranio.

Nisu se bez razloga igrači sastava Amira Kaltaka ljutili na sudiju Petrovića, jer mogao je i u njihovu korist da dosudi penal, ali morali su priznati da je protivnik ipak bio bolji.

U 66.minuti Vedran Šunić je odlično prošao po lijevoj strani i ubacio, a Vedran Mršić bio na pravom mjestu za 0:1.

Iako su gosti samo dva dana ranije na gostovanju trećeplasiranom timu Kladara, gdje su osvojili bod (0:0) bili su i bez zamjena srčaniji i i odvažniji.

U posljednjim trenucima njihov zaslužen trijumf „ovjerila“ su dva Vedrana.

Ovoga puta Mršić je centrirao sa desne strane, a najbolji akter meča Šunić bio strelac.

OFK Brdo: FSA Prijedor 0:2(0:0)

Hambarine
Stadion: Vedro polje
Gledalaca: 60
Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6
Strijelci: Mršić u 66. i Šunić u 90.minuti
Žuti kartoni: Karupović, Miljević (OFK Brdo), Ikanović, Šunić (FSA Prijedor)
Crveni kartoni: Besim Ibričić (OFK Brdo) i Srđan Čulić (FSA Prijedor), oba u 19.minuti