Revanš utakmica četvrtfinala Kupa BiH za rukometašice donijela je očekivanu pobjedu aktuelnih osvajačica “duple krune”, HŽRK “Grude”: ŽRK “Mira” Prijedor 52:30(29:14).

Domaće su od početka meča igrale brzo i efikasno tako da je već u 10.minuti bilo 10:3.

I ostatak prvog poluvremena je nastavljen u sličnom tempu te je ono završeno rezultatom 29:14.

U drugom dijelu ekipa Zlate Zubac je svoju prednost povećala na konačnih +22 (52:30).

Dogovorom dva kluba Prijedorčanke su ostale u Grudama pa će danas odigrati i utakmicu 16.kola Premijer lige BiH.

Ovaj meč trebao se igrati u gradu na Sani, ali su klubovi zbog smanjenja troškova, uz saglasnost RS BiH, odlučili da se meč igra u Hercegovini.

HŽRK Grude: ŽRK Mira Prijedor 52:30(29:14)