brdo-rudar prijedor juniori-prijateljska (1)U prijateljskoj utakmici u Hambarinama oba rivala zaslužuju pohvale za pruženu igru, s obzirom da se igralo u prijepodnevnim satima (11) po velikoj vrućini.

Ipak, regionalni ligaš Srpske, OFK Brdo, savladao je juniore prvoligaša Rudar-Prijedora sa 3:1.

U prvih pola sata susreta igrači trenera Zorana Bujića, rastrčaniji, čak su djelovali i ozbiljnije u svojim akcijama od domaćina, koji je prilično „renovirao“ tim, a uz to bio i nekompletan.

Međutim, kada je na scenu stupio Nemanja Miljević, koji je na stadion „Vedro polje“ došao iz prijedorskog kluba Radnik Urije „brđani“ su postali mnogo konkretniji.

brdo-rudar prijedor juniori-prijateljska (2)Prvo je u 31.minuti sa sredine terena našao u šesnaestercu Nemanju Kneževića na 15-ak metara udaljenog od protivničkog gola, po lijevoj strani.

Saigrač, donedavno u dresu „Urijaša“, rutinski je pogodio cilj za rezultat poluvremena 1:0.

U nastavku, u 53.minuti, Miljević je upisao i drugu asistenciju.

Ovoga puta je na desnoj stranu u protivničkom kaznenom prsotoru „izbacio“ Amira Mujadžića koji udvostručava prednost ekipe Amira Kaltaka 2:0.

Prethodno nade „rudara sa Sane“ mogle su do izjednačenja, ali je lukavo upućen udarac Dejana Bujića zaustavila stativa.

brdo-rudar prijedor juniori-prijateljska (3)U 61.minutu golman „brđana“ Adnan Čaušević je osujetio pokušaj Davora Polovine, kada se sa njim našao „oči u oči“, ali već u sljedećoj minuti Nikola Drljača smanjuje na 2:1.

Šest minuta kasnije slobodan udarac iskosa sa desne strane izveo je Armin Mešić, a „štoper“ Muamer Čaušević visoko upućenu loptu na „drugu“ stativu zahvatio glavom i zatresao mrežu za 3:1.

Do kraja David Kuridža u 68.minuti nije uspeo da nasmudri Čauševića, koji je potom u 71.minuti zaustavio i Kuridžin šut sa „bijele tačke“, kada je lopta išla u donji lijevi ugao.

Prethodno, penal je dosuđen opravdano, poslije prekršaja nad Bujićem.

OFK Brdo će narednu provjeru imati već u utorak, kada će u 18 časova u Prijedoru gostovati Gomjenici.

brdo-rudar prijedor juniori-prijateljska (4)OFK Brdo: Rudar-Prijedor(juniori) 3:1(1:0)

Hambarine
Stadion: „Vedro polje“
Gledalaca: 30
Sudija: Mirza Alkić (Hambarine)
Strijelci: Knežević u 31., Mujadžić u 53. i M.Čaušević u 67. za OFK Brdo, a Drljača u 62.minuti za Rudar- Prijedor

OFK BRDO:
A.Čaušević, Mešić, Harambašić, M.Čaušević, Veselinović, Pađan, Miljević, Grbić, Ibričić, Knežević, Kadirić
Igrali su još: Imširović i Mujadžić

RUDAR-PRIJEDOR (juniori)
Komljenović, Stojanović, Polovina, Petoš, Topalović, Josipović, Brdar, Rokvić, Krneta, Kuridža, Trkulja
Igrali su još: Zorić, Tambić, Čivčić, Lužija, Drljača, Bujić, Kovljen, Pavlović