fsa-rudar prijedor juniori (1)Fudbaleri regionalnog ligaša Republike Srpske, ekipe FSA Prijedor, i u drugoj provjeri ostvarili su pobjedu.

Poslije trijumfa u Novom Gradu protiv prvoligaša RS Slobode od 1:0, na terenu „Suvi Prijedor“ savladali su juniorski tim Rudar-Prijedora sa ubjedljivh 3:0.

Trener Nenad Bašić nije mogao da računa na sve raspoložive snage, jer je neke igrače i „odmarao“ poslije napornih treninga i kvalitetnog meča na stadionu „Mlakve“, ali je i njegov kolega Zoran Bujić bio lišen usluga mladića koji su na pripremama sa prvotimcima premijerligaša BiH u Makarskoj (Hrvatska).

Iskusni Vedran Kušmić je u 16.minuti isprobao udarac iskosa sa desne strane, ali je golman Mlađen Dragić bio na mjestu.

fsa-rudar prijedor juniori (2)Ponovo je raspoložen za igru bio Mirnes Karupović, strijelac pobjedonosnog gola protiv novogradskih „crvenih“.

U 27.minuti oslobodio se u šesnaestercu rivala svojih čuvara, nadmudrio i Dragića, ali je lopta koju je uputio ka praznoj mreži ostala u blatu i potom je otklonjena opasnost.

Osam minuta kasnije Karupović je u akciji, za koju su neki pomislili da je „mirisala“ na ofsajd poziciju, bio asistent, a Brane Granatić je doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Taj rezultat ostao je na poluvremenu, iako je Karupović u 41.minuti bio u prilici da se upiše u listu strijelaca, ali je Dragić osujetio njegov pokušaj.

fsa-rudar prijedor juniori (3)I u nastavku nije se bitnije mijenjala slika iz prvog dijela.

Dobro su „junoše“ Rudar-Prijedora istrčale, bile su maštovite njihove kombinacije, ali je izostala završnica.

Karupović je u 53.minuti potvrdio svoje velike golgeterske mogućnosti, kada je potvrdio dominaciju FSA-ovaca i povisio njihovu prednost na 2:0.

Konačan ishod postavljen je u 75.minuti.

Kušmić, koji u ovom dijelu nije iskoristio jedan „zicer“, dobro je prošao u kaznenom prostoru, lopta mu je izmakla, ali se na pravom mjestu našao Miloš Rudak i neumoljivo pogodio cilj.

fsa-rudar prijedor juniori (4)Rudar-Prijedor (juniori): FSA Prijedor 0:3(0:1)

Teren „Suvi Prijedor“
Gledalaca: 20
Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor)
Strijelci: Granatić u 35., Karupović u 53. i Rudak u 75.minuti
Žuti karton: Stojnić (Rudar-Prijedor)

RUDAR-PRIJEDOR (JUNIORI):
Dragić, N.Radanović, Vuković, Mandić, Tica, Brdar, D.Radanović, Kuridža, Stojnić, M.Trkulja, Kovačević
Još su igrali: Unijat, Miljević, Stojanović, Malinović, V.Trkulja, Krneta, Majstorović