sloboda-rudar prijedor (1)Na svom prvom ovosezonskom gostovanju u prvenstvu Premijer lige Bosne i Hercegovine „rudari sa Sane“ su poklekli u Tuzli: Sloboda-Rudar Prijedor 2:1.

Mrežu Dalibora Kozića „načeo“ je u 30.minutu najbolji akter meča Mersudin Ahmetović, da bi šest minuta kasnije, na proigravanje Amera Ordagića, Jasmin Moranjkić povisio vođstvo domaćina na 2:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 54.minutu gotovo „preslikanim“ golom iz prvog kola protiv Mladost Doboj-Kakanj, kada je, takođe iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio cilj, Filip Arežina je smanjio prednost rivala na 2:1 za, ispostaviće se na kraju, konačan ishod susreta na stadionu „Tušanj“.

sloboda-rudar prijedor (6)Sloboda: Rudar-Prijedor 2:1(2:0)

Stadion: Tušanj
Gledalaca: 1.300
Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo) 6
Strijelci: 1:0 Ahmetović u 30, 2:0 Moranjkić u 36, 2:1 Arežina u 54.minutu
Žuti kartoni: Mehidić, Ahmetović (Sloboda), Ćulum, Miloš, Ovusu (Rudar-Prijedor)
Igrač utakmice: Mersudin Ahmetović (Sloboda) 7,5