rk prijedor-proljece 2015Prema očekivanju u finale Kupa Republike Srpske za rukometaše,koje će biti odigrano u nedjelju u sportskoj dvorani „Mladost“ u Prijedoru, plasirale su se ekipe banjalučkog Borac m:tela i domaćina završnog turnira Prijedora, pobjedama u polufinalnim utakmicama protiv prvoligaša Republike Srpske.

Osvajač „duple krune“ u BiH je u podmlađenom sastavu savladao gradskog rivala, Mladost, sa 31:29 (28:28, 25:26, 24:24, 9:12), tek nakon dva produžetka, jer je i tada bilo neriješeno, kao i poslije regularnog toka susreta, a prvog finalistu su odlučili penali. U prvoj seriji golman Jasmin Husić odbranio je šut Marka Stoisavljevića.

Vrijedi istaći da je sastav trenera Marinka Torbice u većem dijelu utakmice bio u vođstvu, a kada je u 51.minutu stekao pet golova prednosti (21:16) činilo se da je nadomak iznenađenja protiv nada učesnika SEHA-lige. Ipak, to kao da je „probudilo“ protivnika, koji je, čuvajući renome rukometnog velikana, opravdao ulogu favorita.

Petoplasirani bh. premijerligaš je imao dostojanog takmaca u motivisanoj Slaviji. Prijedorski rukometaši su, čini se, pomalo i nonšalantno, ne baš ozbiljno shvatajući goste ušao u susret i „pokidali“ mnogo živaca, kako svojim simpatizerima, iako po vrućini nisu došli u očekivanom broju, tako još više uvijek zahtjevnom treneru Bojanu Unčanimnu.

Ipak, zahvaljujući prije svega odličnim odbranama svog čuvara mreže Armana Beširevića „slomili“ su žestok otpor sastava iz Istočnog Sarajeva tek sredinom drugog poluvremena, kada su u 47.minutu poveli sa 29:25, da bi utakmicu mirno proveli kraju, iskoristivši bolju fizičku pripremljenost i slavili sa 34:28(18:18).

BORAC m:tel : MLADOST 31:29(28:28, 25:26, 24:24,9:12)