U okviru 18. kola Prve lige Republike Srpske, fudbaleri “Rudar-Prijedora” ostvarili su sasvim zasluženu pobjedu nad ekipom “Ljubića” iz Prnjavora rezultatom 3:0 (1:0).

Domaći su od početka bili bolji protivnik a svoju inicijativu “krunisali” su pogotkom u 15. minuti.

U akciji su učestvovali skoro svi ofanzivni igrači a strijelac je bio Da Silva.

Do kraja prvog dijela igre bilo je još prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Može se reći da je pobjednik riješen već u prvim minutama nastavka.

Nakon slobodnog udarca Salčina sa lijeve strane, Da Silva je u 49. minuti bio najviši u skoku i ispred golmana Stupara glavom smjestio loptu u mrežu za 2:0.

Gosti ni tada nisu pokazali mnogo, a trener Prijedorčana Trivunović je izmjenama želio da održi visok tempo igre.

Povratnik u redove “Rudar-Prijedora” Mario Sajak je po ulasku u igru imao nekoliko dobrih driblinga i solo prodora te pokušaja da ugrozi gol protivnika.

Konačan rezultat postavljen je u 76. minuti.

Da Silva je sjajno šutirao iskosa sa desne strane sa 20-ak metara, lopta je pogodila suprotnu stativu i odbila se u polje gdje je priseban bio Bekić i smjestio je u mrežu.

Vrijedi izdvojiti i nastup šesnaestogodišnjeg Marka Šebeza koji je prvi put počeo meč u prvom timu “Rudar-Prijedora” u Prvoj ligi RS a treba reći da je učestvovao i u akciji kod vodećeg gola.

Rudar-Prijedor: Ljubić (Prnjavor) 3:0 (1:0)