mira-ilidza-rezultat (1)Rukometašice prijedorske „Mire“ savladal su u okviru 20. kola Premijer lige BiH za žene ekipu „Ilidže“ rezultatom 25:22 (11:8).

Prijedorčanke su nakon početnih 0:1, što je, ispostaviće se kasnije, bilo jedino vođstvo gošći na meču, napravile seriju 6:1 čime su „natjerale“ trenera „Ilidže“ da već u 12. minuti zatraži tajm-aut.

Do kraja prvog dijela igre domaće rukometašice su održavale stečenu prednost a Ena Briševac i Adela Merdžanić su bile sjajne među stativama.

Nakon što je u 39. minuti bilo 16:11 činilo se da će Prijedorčanke lagano privesti utakmicu kraju ali gošće prave seriju 6:1 i stižu do izjednačenja 17:17, a potom i 18:18.

mira-ilidza-rezultat (2)Međutim, nakon što je Maja Mihajlović dobila isključenje a potom prigovorila sudijama, dobila je još jedno, koje je bilo treće pa je „morala“ na tribine.

Domaće to koriste, pa zahvaljujući iskusnoj Lukačevoj dolaze do prednosti od 3 gola koju zadržavaju do kraja susreta za konačnih 25:22.

Najbolje u domaćim redovima bile su Damjanović sa 9 i Lukač sa 6 golova dok je Ena Briševac imala 20 odbrana.

Kod „Ilidže“ Merdžanić je imala 20 odbrana dok je Dejanović postigla 7 golova.

Ovom pobjedom, ekipa “Mire” je osigurala opstanak u Premijer ligi BiH.