U prvom kolu nove sezone Druge futsal lige Republike Srpske – Grupa “Zapad”, igrači KMF “Prijedor” i KMF “Sokrates” Banjaluka na parketu dvorane “Mladost” u našem gradu priredili su sjajan meč za oko 150 gledalaca.

U pravoj golijadi na kraju je bilo 6:6 (2:3).

Nakon nekoliko uvodnih minuta “ispitivanja snaga” na terenu su krenule da se nižu dobre akcije i šanse te sjajne odbrane golmana, a potom je krenuo i “vatromet” golova.

Na pogodak Rosića za goste odgovorio je Marinović za domaće, potom su za Banjalučane precizni bili Petrović i Tatić a sa druge strane pogodio je Lukić.

Svi ovi golovi pali su od 10. do 15. minute a sa rezultatom 2:3 otišlo se na odmor.

Zanimljivo je bilo i u nastavku.

Marinović je sa dva gola kompletirao het-trik, a u redovima “Sokratesa” strijelci su bili Vidić, Đaković i ponovo Rosić.

Ipak domaći su nošeni podrškom sa tribina preko Pekije i Lukića u 38. minuti stigli do poravnanja na 6:6 a sa ovim rezultatom završio je meč.

Inače, treba istaći da su futsaleri “Prijedora” u protekloj sezoni na terenu obezbjedili ostanak u Prvoj ligi RS, ali su od iste morali odustati zbog finansijskih razloga.

KMF Prijedor: KMF Sokrates (BL) 6:6