ilidza-mira (1)Rukometašice prijedorske „Mire“ doživjele su i šesti ovosezonski poraz u 9. kolu Premijer lige BiH.

Ovoga puta Prijedorčanke su poražene na Ilidži od istoimenog domaćina rezultatom 39:27 (16:16).

Nakon prošlogodišnjeg istorijskog uspjeha i osvajanja duple krune (prvenstvo i kup) na nivou BiH, ekipu „Mire“ su napustile četiri veoma bitne igračice, nosioci igre, što se „odrazilo“ na rezultate u ovoj sezoni.

Iako su igračice „Ilidže“ pred svojom publikom bile apsolutni favorit, izabranice Ljubice Ivetić su odigrale odlično prvo poluvrijeme koje je završeno neriješenim rezultatom 16:16.

Međutim, to je bilo sve od Prijedorčanki koje su u potpunosti „stale“ u nastavku igre, dok su se Ilidžanke razigrale te su iz minuta u minut povećavale svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 15 golova razlike.

Konačan rezultat glasio je 39:27 za domaću ekipu koja nastavlja borbu za titulu jesenjeg prvaka.

ilidza-mira (2)Ilidža: Mira 39:27 (16:16)