U okviru 3.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Rudar-Prijedora su dočekali ekipu Kozare iz Gradiške i ponovo odigrali susret bez golova.

Domaći na startu meča imali blagu inicjativu ali bez konkretnih šansi.

Najbolja prilika za vođstvo Prijedorčana u ovoom dijelu igre stigla je zahvaljujući velikoj grešci gostujućeg golmana.

Naime, neko iz odbrane crveno-bijelih uputio je povratnu loptu za Ilića, u pokušaju da je izbije prešla mu je preko noge i završila u korneru prošavši tik uz stativu.

Do kraja prvog poluvremena gosti su imali loptu više u svojim nogama i nekoliko solidnih prilika dok su “rudari sa Sane” neuspješno “prijetili” u kontranapadima.

Nastavak susreta donio je sličnu igru.

Prijedorčani su bili disciplinovani u odbrani ali bez konkretnih akcija u napadu.

Najbolju priliku propustio je sredinom drugog poluvremena novajlija Mujagić.

Odličnim driblingom oslobodio se kapitena gostiju Paštara, šutirao iskosa sa 13-14 metara ali je lopta otišla preko gola.

Nekoliko minuta kasnije raspoloženi Gavranović je stigao jednu naizgled izgubljenu loptu na lijevom krilu, potom je odlično prošao uz samu gol-aut liniju i uputio povratnu loptu, pokušao je opet Mujagić ali je izblokiran.

Uvođenjem tri odmorna igrača trener Žerić je presingom natjerao odbranu Kozare da preskače igru pa su morali pokušavati dugim loptama koje su bile lak plijen Pekije i Lezića.

U posljednjim minutama susreta gosti su izveli nekoliko kornera i uputili par centaršuteva ali odbrana Rudar-Prijedora je dobro intervenisala pa je publika na Gradskom stadionu, nakon susreta sa Drinom, vidjela još jednu “nulu”.

Vidljiva je želja Prijedorčana da ostvare prvi trijumf i postignu gol, dobro su i fizički pripremljeni, ali nedostaje “završni pas” i realizacija.

U narednom kolu izabranici trenera Žerića idu u goste banjalučkom Borcu.

Rudar-Prijedor: Kozara 0:0

Prijedor
Gradski stadion
Gledalaca: 200
Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo)
Žuti kartoni: Kukavica, Gavranović(Rudar-Prijedor), Šakić, Kondić (Kozara)

Rudar-Prijedor
Hamzabegović, Lajić (D.Marmat), Živanić, Mujagić (Kovačević), Gavranović, Pekija, Crnomarković (Kukavica), Lezić, Rosić, Sajak, Davidović
Trener-Nedžad Žerić

Kozara
Ilić, Paštar, Petrović, Šakić, Lolić(Petković), Radoja, Glišić(Raspudić), Jandrić, Bunić, Stjepanović(Kremenović), Kondić
Trener-Vule Trivunović

Tekst I foto – Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com