Omarska je odigrala prvu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za proljećni do sezone.

U Krupi na Vrbasu je sa 5:2 savladala ekipu FSA iz Prijedora, inače člana regionalne lige.

Trener Vuleta može bti zadovoljan učinkom fudbalera, imajući u vidu da vremenske neprilike i obaveze igrača ometaju pripreme.

Posebno su se fizičkom spremom i igrom u ovom trenutku istakli Grahovac i Rosić Đorđe, a bilo je vidljivo da je potrebno još rada na fizičkoj spremi, obzirom da je ekipa i ovaj put pokazala da je uigrana i da tu neće biti problema.

Što se tiče same utakmice, Omarska je pokazala više, posebno u prvom poluvremenu koje je završeno vođstvom Omarske od 2:0 golovima Rosić Đorđa i Romanić Z. Dejana.

U drugom poluvremenu Omarska je došla do vođstva od 4:0, a utakmica je okončana rezultatom 5:2.

Trener Vuleta je pružio šansu svim igračima, pa i mladima od kojih se očekuje da vrlo brzo postanu nosioci igre.

Treba istaći da su danas za prvi tim Omarske debitovali: Dobraš Zoran, Stojnić Duško i Radanović Dario.

Sljedeće nedjelje (18.02) Omarska igra u Saničanima protiv Sloge, a potom bi trebala 25.februara gostovati Partizanu u Kostajnici.

Takođe treba istaći i zahvalnost Fudbalskom klubu Krupa koja je ustupila teren i svlačionice bez ikakve naknade.