gomjenica-mladost (1)Gomjenica je ostvarila zasluženu pobjedu u otvorenoj igri oba rivala, protiv ekipe Mladosti iz Kotor Varoša rezultatom 2:0.

Iako su gosti prvi zaprijetili, izabranici trenera Stojana Janjetovića brzo su taktički uspostavili kontrolu na terenu i strpljivo čekali na svoje prilike.

Prijedorčanima je pobjedu donio „dvojac“ Branislav Kajtez-Mihajlo Mijatović, koji je od ukupno 29 golova ove ekipe, postigao 19.

Tokom cijelog susreta stvorili su domaći više šansi.

gomjenica-mladost (2)U 38.minuti na sceni je bio Kajtez, kada je nakon centaršuta Bojana Bjelobrka, sa desetak metara 11.put uspio da zatrese protivničku mrežu za 1:0.

Početkom drugog poluvremena, poslije veoma dobro izvedenog slobodnog udarca, bila je ekipa iz Kotor Varoša u poziciji da izjednači, ali ju je u tome osujetio golman Miloš Torbica.

U 75.minuti najbolji akter meča Mihajlo Mijatović je sa sredine terena prihvatio loptu, nadmudrio svoje čuvare i sa ivice šesnaesterca preciznim prizemnim šutem riješio sve dileme o pitanju pobjednika.

Ovim trijumfom, domaći su, po svemu sudeći, osigurali status Regionalnog ligaša i u narednoj sezoni.

gomjenica-mladost (3)Gomjenica (Prijedor): Mladost (Kotor Varoš) 2:0(1:0)

Stadion: „Kod Celpaka“