berek 1975-brzi (1)OFK Berek 1975 nema milosti na stadionu „Poljana“ u ovoj sezoni u prvenstvu Četvrte lige FSP Prijedor.

„Berekovci“ su u trećem meču ostvarili i treću ubjedljivu pobjedu, ovoga puta nad Brzim kojeg su savladali sa 4:1.

Po klizavom terenu viđena je dobra igra oba rivala, ali su izabranici ternera Derviša Crnalića i čovjeka koji je uvijek uz ovaj prijedorski fudbalski kolektiv, Samira Zulića-Zule, više željeli pobjedu.

Poslije uvodnog ispitivanja snaga, domaći su došli u vođstvo u 16.minuti.

Kulaš je imao loptu na desnoj strani napada i odlučio je da uposli Janjanina u sredini iako je na krilu imao slobodnog saigrača i taj potez u mnogome je odlučio dalji tok događanja na ovoj utakmici.

berek 1975-brzi (2)Naime, Dražan Janjanin je sa oko 25 metara „raspalio ljevicom“ i pogodio same desne raklje gola iskusnog Perice Topića.

Ko zna kakav bi tok imao susret da je gotovo sa istog mjesta na suprotnoj strani u 22.minuti Dragan Đuričić ostvario cilj, ali je lopta koju je uputio samo „uzdrmala“ prečku.

U 34.minuti još jedan lijep pogodak. Petar Vrućinić je iz slobodnog udarca sa 18 metara precizno poslao kraj same lijeve stative protivničkog gola za prednost svog tima od 2:0 i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 51.minuti sudija Milan Garić je start nad Vrućinićem u šesnaestercu tima iz Busnova okarakterisao kao penal, a loptu je na „bijelu tačku“ stavio golman Marko Curić. „Raspalio“ je po njoj „Maka“ po sredini gola i poslije 3:0 već se moglo naslutiti kome će pripasti sva tri boda.

berek 1975-brzi (3)U 66.minuti nakon centaršuta Nemanje Jovića sa desne strane, Dejan Tubić sa svega nekoliko metara kraj suprotne stative ne uspijeva loptu da pošalje u mrežu, već mu je skliznula preko glave i pala na zemlju.

Ipak, u 75.minuti „rezervista“ gostiju Goran Surtov sa ivice šesnaesterca pogađa gornji lijevi ugao nemoćnog Curića i smanjuje na 3:1.

Samo dva minuta kasnije Atif Ikanović je sa desetak metara iskosa sa desne strane bio neometan, ali je njegov udarac Topić odlično odbranio. U 83.minuti Curić je sjajno zaustavio loptu upućenu od Jovića pod samu prečku i poslao je u korner.

U 85.minuti najbolji akter utakmice Vrućinić iskoristio je jednu nesmotrenost uže odbrane Brzog, „ukrao“ loptu i rutinski svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:1.

berek 1975-brzi (4)OFK Berek 1975-Brzi (Busnovi) 4:1(2:0)

Stadion „Poljana“
Gledalaca: 60
Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5
Strijelci: Janjanin u 16., Vrućinić u 34. i 85. i Curić (iz penala) u 51. za OFK Berek 1975, a Surtov u 75.minuti za Brzi
Žuti kartoni: Miljatović (OFK Berek 1975), Kecman, Đuričić, Mikan, Bilbija (Brzi)

OFK BEREK 1975: Curić 7,5, Prošić 7, Vekić 7 (od 78. Maričić -), Miljatović 7, Pašalija 7, Kulaš 7,5, Gvozdenović 7,5, Zdjelar 7 (od 46. Adamović 7), Vručinić 8, Janjanin 7,5, Reljić 7,5 (od 57. Ikanović 7)
Trener: Derviš Crnalić

BRZI:
Topić 6, Inđić 6,5, Krneta 6, Kecman 6, Čanković 6,5, Vukojević 6 (od 52.minuta Tubić 6,5), Jović 7, N.Stojančić 6,5 (od 85. M.Stojančić -), Mikan 6,5 (od 65. Surtov 6,5), Đuričić 7, Bilbija 7
Predstavnik kluba: Dragoljub Mikanović

berek 1975-brzi (5) berek 1975-brzi (6) berek 1975-brzi (7)