gomjenica-rudar prijedor-prijateljska (3)Ekipa Gomjenice, novog člana Regionalne lige Republike Srpske-grupa Zapad, imala je uspješnu provjeru protiv drugoligaša Borca, pošto ga je savladala na svom terenu rezultatom 2:0.

Već na isteku prvog minuta izabranici trenera Mile Kotarana došli su u vođstvo.

Upotrebljiv „pas“ po desnoj strani Đorđa Kreće iskoristio je Dušan Davidović, koji je ovog ljeta stigao na stadion kod „Celpaka“ iz mlađih kategorija Rudar-Prijedora i savladao golmana Dejana Inđića, takođe donedavnu nadu „rudara sa Sane“.

Imao je u prvom poluvremenu, u kojem su domaći bolje kontrolisali igru, još jedan njihov novajlija, jer je u odsustvu prvog strijelca Branislava Kajteza bio najistureniji u napadu, Aleksandar Karanović, pridošao iz prijedorskog kluba FSA, u dva navrata šansu da pogodi mrežu gostiju iz Kozarske Dubice, ali nije uspio, pa je na odmoru ostalo 1:0.

U nastavku bio je znatno otvoreniji i sastav iz Kozarske Dubice koji vodi trener iz Prijedora Željko Knežević.

Ipak, najzreliju priliku imao je Kreća u 57.minutu, ali u dva navrata njegove udarce iz blizine brani Inđić.

Na suprotnoj strani Vanja Vranješ, koji je među Dubičane stigao iz Rudar-Prijedora, odlično je u 69.minutu „raspalio“ po lopti iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, ali je Miloš Torbica „izvadio“ iz donjeg lijevog ugla i poslao u korner.

Konačno, u 77.minutu Karanović je iskosa sa lijeve strane prihvatio loptu i pogodio cilj za 2:0.

Četiri minuta kasnije ponovo su na sceni bili Vranješ i Torbica, ali je čuvar mreže Prijedorčana još jednom bio uspješniji.

Gomjenica-Borac(KD) 2:0(1:0)