prijedor-gorazde-rezultatRukometaši Prijedora ostvarili su pobjedu u pretposljednjem, 29. kolu Premijer lige BiH.

Nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu Prijedorčani su savladali ekipu Goražda rezultatom 30-29 (12-18) čime su svoje rivale kolo prije kraja prvenstva „poslali“ u niži rang takmičenja.

Bio je ovo posljednji ovosezonski meč izabranika trenera Bojana Unčanina pred domaćim navijačima pa su njegovi puleni „zapeli“ u drugih 30 minuta večerašnjeg duela kako bi se od svojih navijača oprostili pobjedom.

Najbolji pojedinci u domaćim redovima bili su Dejan Unčanin sa 8 golova i Miodrag Čutura sa 10 odbrana od koji je čak 9 bilo u nastavku igru.

Kod gostiju iz Goražda Fazlić je postigao 7 golova dok je Džananović zaustavio 8 šuteva i 2 sedmerca.