Nastavljena je “rasprodaja” bodova i ugleda “Rudar-Prijedora”.

Ekipa koja je na početku sezone najavljivala pohod na titulu i povratak u Premijer ligu BiH, davno je ispala iz te trke.

Aktuelni trener Trivunović izjavljivao je da se niko neće igrati ugledom kluba, ali ovakvi porazi govore suprotno.

Prijedorčani su poraženi u Foči od “Sutjeske” rezultatom 2:0.

Ekipa koja se bori da izbjegne baraž pokazala je više i zasluženo slavila.

Domaći su poveli na startu meča pošto je Dejan Mojović iskoristio grešku gostujuće odbrane i pogodio već u 2. minuti.

Isti igrač fauliran je u šesnaestercu “rudara sa Sane” pa je dosuđen penal za Fočake u 10. minuti.

Ipak golman Trninić odbranio je šut Đorđevića.

Igrala se 22. minuta kada je Dačević nabacio iz slobodnog udarca a Blagojević poslao loptu u mrežu za 2:0.

Prijedorčani su pokazali sasvim drugo lice u odnosu na meč od prije nekoliko dana kada su u gradskom derbiju slavili protiv “omarske” sa 5:0.

Nastavak meča nije donio rezultatsku promjenu, ali jeste onu u brojčanom odnosu na terenu.

Naime Smajić je u 55. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton pa je “Rudar” ostao sa igračem manje.

Pokušali su Prijedorčani da pogotkom unesu neizvjesnost u susret ali ništa konkretno nisu napravili.

Čak naprotiv, iako je u drugom poluvremenu “čuvao” rezultat, domaćin je bio opasniji pa je propustio još nekoliko situacija pred golom Trninića.

Bio je ovo sedmi prvenstveni poraz “Rudar-Prijedora” pa je uz 10 remija i samo 15 pobjeda sakupio 55 bodova, čak 18 manje od ekipe “Radnika” koja je osigurala titulu prvaka Prve lige RS.

Sutjeska: Rudar-Prijedor 2:0 (2:0)