Evrogolom Emilka Jankovića u posljednjoj minuti sudijske nadoknade fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice “otkinuli” su dva boda i već viđenu pobjedu ekipi Rudar-Prijedora, konačan rezultat komšijskog derbija glasio je 1:1 (0:1).

Time su domaći nagrađeni za hrabar pristup u posljednjih 15-ak minuta susreta a gosti kažnjeni za ziherašku partiju u finišu kada je izgledalo da samo čekaju kraj.

Meč na stadionu “Đolovi” igran je po teškom terenu a viđeno je dosta nervoze sa obje strane.

Borac je ostao sa igračem manje u 34. minuti kada je isključen Maksimović zbog nesportskog ponašanja prema golmanu Trniniću.

Prijedorčani su brojčanu prednost iskoristili u 45. minuti kada je pogodio Komazec koji igra sve bolje i pokazuje da je odlično pojačanje.

Nastavak je donio jalovu inicijativu gostiju i pokušaje igrača Borca da preko kontranapada stignu do gola protivnika.

Izabranici trenera Krulja propustili su nekoliko izglednih prilika da postignu drugi pogodak i “zatvore” utakmicu.

Sa druge strane golman Trninić je pri kraju meča odbranio jedan sjajan šut domaćih iako je bio “pokriven”.

Ipak, u posljednjoj minuti sudijske nadoknade nije mogao ništa kada je sa 20-ak metara sjajno pogodio pod prečku defanzivac domaćih Emilko Janković koji je sam finiš susreta proveo pred golom gostiju.

Uslijedila je velika radost igrača i navijača Borca a nakon što se krenulo a centra sudija Žarić je svirao kraj.

Borac: Rudar-Prijedor 1:1 (0:1)