U okviru 18.kola Premijer lige BiH za žene, rukometašice “Mire” su na domaćem terenu slavile protiv “Katarine” iz Mostara rezultatom 39:34 (16:15).

Prijedorčanke su tako nastavile dobar niz jer su poslije 4 uzastopna poraza na startu proljetnog dijela prvenstva, ostvarile remi a potom i dvije pobjede, gostujuću u Goraždu i ovu sinoćnju.

Prvi dio igre donio je konstantnu prednost “Mire” ali se gošće nisu predavale pa se na odmor otišlo pri rezultatu 16:15.

Nastavak odlično otvaraju domaće koje prave serije 4:0 i 5:1 pa semafor u 41.minuti pokazuje 27:20.

Mostarke koje sa klupe predvodi Kornelija Rajković Leko se “vraćaju” u meč serijom 7:2 pa pet minuta prije kraja rezultat glasi 35:33.

Međutim, zahvaljujući dobrim odbranama Marije Gligorević i realizovanim kontranapadima, Prijedorčanke dolaze do trijumfa 39:34.

Domaće su do pobjede predvodile Branka Majstorović i Jelena Mutić sa po 10 golova, dok je kod gošći najbolja bila Melisa Lerić sa 8 golova.

Treba reći da je u posljednja dva susreta na klupi “Mire” sjedio Darko Gligorević, koji će, prema riječima predsjednice kluba Nade Đaković, voditi ekipu do kraja sezone, dok status dosadašnjeg trenera Ljubice Ivetić nije do kraja riješen.

Mira: Katarina 39:34 (16:15)