Još jedan Španac napustio je redove “Rudar-Prijedora” nakon Romere i Ronkala koji su to učinili od kraja šampionata.

Dok je klub iz grada na Sani “ni na nebu ni na zemlji” kada je u pitanju ostanak u Premijer ligi BiH ili takmičenje u Prvoj ligi RS u narednoj sezoni, brojni igrači “pakuju kofere”.

Danas je stigla potvrda da je to učinio još jedan član “španske kolonije” u “Rudar-Prijedoru”.

Naime, Andres Mohedano je potpisao dvogodišnji ugovor sa NK “Čelik” iz Zenice, ekipom koja se poslije nekoliko sezona vratila u društvo najboljih bh. timova.

Tridesetogodišnji Španac rođen u Madridu, igra na poziciji centralnog veznog igrača.

Svoje fudbalsko obrazovanje stekao je u omladinskim pogonima “Hetafea” i “Atletiko Madrida”, a tokom karijere nastupao je u Drugoj ligi Španije te Prvoj ligi Andore.

U protekloj sezoni nastupio je na 30 mečeva za “Rudar-Prijedor” te je postigao pet golova.

-Velika mi je čast pridružiti se klubu bogate istorije kakvu ima NK “Čelik” Zenica. Dolazim s velikim entuzijazmom, snažnom radnom etikom i željom da dam svoj doprinos ekipi. Želim zahvaliti klubu na ukazanom povjerenju i daću svoj maksimum na terenu i van njega – rekao je Mohedano makon prelaska u novi klub.

Tekst – Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com
Foto – NK “Čelik” Zenica